Kilka minut Teatru dziennie (prawie) codziennie – Kullisy Teatru

Drodzy Miłośnicy Teatru !

Na zakończenie sezonu artystycznego prezentujemy pierwszy film z cyklu „Kulisy Teatru” realizowany w ramach projektu „Kilka minut teatru dziennie (prawie) codziennie”.
Jeśli jesteście ciekawi jak wygląda podróż aktora z garderoby na scenę, zajrzyjcie za kulisy Teatru Miejskiego z Moniką Babicką.

Kolejne odsłony cyklu (m.in. : Charakteryzatornia, Pracownia krawiecka, Duża Scena, Scenografia) z udziałem naszych aktorów i zespołu technicznego, już jesienią !

Najnowsze aktualności

 

Zdenka Pszczołowska opowiada o „Lizystracie” Przemysławowi Guldzie

Młoda, ale już uznana reżyserka, Zdenka Pszczołowska, przygotowała w Teatrze Miejskim w Gdyni zaskakującą adaptację antycznego dramatu – „Lizystraty”, w której antyk łączyć się będzie z science fiction – pisze Przemysław Gulda w Gazecie Wyborczej Trójmiasto online.

 

Kosmiczna „Lizystrata” w Miejskim. Jutro premiera

Na scenie Teatru Miejskiego w Gdyni już wkrótce zrobi się nieziemsko. Starożytne dzieło Arystofanesa zostanie osadzone w różnych światach i czasach. Bohaterowie przeniosą się w przestrzeń kosmiczną. A wszystko w spektaklu „Lizystrata, czyli strajk kobiet”, który dotknie uniwersalnych niepokojów ludzkości. Premiera już 17 lutego – pisze Magdalena Czernek na stronie www.gdynia.pl