Krakowski Salon Poezji w Gdyni

Poezja Tadeusza Różewicza na Krakowskim Salonie Poezji w Gdyni!
Już w najbliższą niedzielę, 26 października o 12.00 zapraszamy Państwa na pierwszy w tym sezonie artystycznym Krakowski Salon Poezji w Gdyni.
Wiersze Tadeusza Różewicza przeczytają aktorzy Teatru Miejskiego w Gdyni: Olga Barbara Długońska, Małgorzata Talarczyk, Maciej Wizner.
Oprawa muzyczna: Rafał Kowal

Tadeusz Różewicz – polski poeta, dramatopisarz, scenarzysta filmowy, prozaik, satyryk, tłumacz poezji węgierskiej. Jeden z najwszechstronniejszych i najbardziej twórczych kontynuatorów literackiej awangardy w kraju i na świecie. Wielokrotnie wymieniany jako kandydat do Nagrody Nobla. Zmarł 24 kwietnia 2014 r.

Krakowski Salon Poezji jest realizowany we współpracy Teatru Miejskiego w Gdyni
z Towarzystwem Miłośników Gdyni.
26 października, niedziela, godz. 12.00, Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni. Wstęp wolny!
ZAPRASZAMY!

Najnowsze aktualności

 

Kierunek: Kultura. Przejazd ZKM: za darmo!

Od 1 stycznia 2026 roku każdy posiadacz ważnego biletu do wybranych gdyńskich instytucji kultury może w weekendy i święta podróżować autobusami i trolejbusami ZKM bezpłatnie.

 

15 półfinałowych sztuk GND 2026

Komisja Artystyczna w składzie: Mateusz Bednarkiewicz, Ewa Hevelke, Tomasz Kubikowski, Agnieszka Lubomira Piotrowska i Grzegorz Uzdański wybrała 15 tytułów, które przeszły do półfinału dziewiętnastej edycji Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej.Finałowa piętnastka została wybrana bezdyskusyjnie, drogą konsensusu. Stwierdzono, że wszystkie wyłonione tytuły spełniają kryteria formalne, wyznaczone przez regulamin konkursu.