Krzysztof Babicki nagrodzony!!!

Z ogromną przyjemnością informujemy, że Nagrodę Teatralną Marszałka Województwa Pomorskiego otrzymał Krzysztof Babicki za reżyserię „Lotu nad kukułczym gniazdem” w naszym Teatrze.

„Lot nad kukułczym gniazdem” to wielka inscenizacja, w której udział bierze niemal cały zespół aktorski, a każda z ról to osobny show pracownika bądź zakładnika szpitala psychiatrycznego. Zbudowanie opowieści dziejącej się w tak specyficznym, zamkniętym środowisku, będącej metaforą politycznej i społecznej sytuacji wymaga rozmachu i wyobraźni godnej kreatora. Tak właśnie się stało. Precyzyjnie poprowadzeni aktorzy, dyscyplina snucia opowieści, pieczołowicie dobrane środki budowania napięcia. Dzieło kompletne.

„Lot nad kukułczym gniazdem” to jedna z najlepszych premier Teatru Miejskiego w Gdyni w ostatnich latach, a od czasu zeszłorocznego „Amadeusza” na pewno najlepsza (…) Krzysztof Babicki, sięgnąwszy po „Lot nad kukułczym gniazdem”, wykreował własną wizję tej – jakże pięknej i tragicznej – odysei buntu, tym samym tworząc spektakl, któremu szybkie zejście z kart repertuarowych nie jest pisane – Katarzyna Fryc „Gazeta Wyborcza Trójmiasto”.

Świetna premiera w Teatrze Miejskim w Gdyni, znakomita gra aktorów, praca reżysera i scenografa (…) „Lot nad kukułczym gniazdem” Dale’a Wassermana jest dziełem metaforycznym. Można je rozszyfrowywać wielorako. Kiedyś było manifestem przeciw ograniczaniu wolności jednostki przez pacyfikującą uniformizację. Dziś po latach raczej odbieramy ją jako przypowieść o ludzkiej naturze, bezrefleksyjnym podporządkowaniu się, które narzucają nam nie tylko panujący ustrój czy system, ale i nasze słabości – Grażyna Antoniewicz „Dziennik Bałtycki”.

„Lot nad kukułczym gniazdem” trafia w gusta widzów ceniących rzetelny, psychologiczny teatr z ważnym przesłaniem – Łukasz Rudziński, Trójmiasto.pl

Galeria

Najnowsze aktualności