MUZYKA na Scenie Letniej w Orłowie

PIAF PO POLSKU – RECITAL DOROTY LULKI Z ZESPOŁEM
występują: Dorota Lulka, Paweł Nowak (akordeon), Maciej Sadowski (kontrabas)
miejsce: Scena Letnia
bilety w cenie: 40, 35 zł
gramy: 7, 14 lipca

„Piaf po polsku” w wykonaniu Doroty Lulki oraz Pawła Nowaka grającego na akordeonie i Macieja Sadowskiego, na kontrabasie, to koncert najpiękniejszych piosenek Edith Piaf, śpiewanych w polskich tłumaczeniach Andrzeja Ozgi, Marcina Sosnowskiego i Wojciecha Młynarskiego. Niepowtarzalny klimat tego koncertu buduje fascynujący głos wokalistki, subtelne aranżacje utworów, wirtuozeria akordeonu Pawła Nowaka, którego akordeon wychodzi z roli akompaniamentu i staje się drugim aktorem spektaklu. Wspaniałe, niezapomniane piosenki w brawurowej interpretacji.

ŻYCIA GARŚĆ – RECITAL PIOSENEK ANNY JANTAR w wykonaniu Beaty Buczek-Żarneckiej i Mariusza Żarneckiego
występują: Beata Buczek-Żarnecka (śpiew), Mariusz Żarnecki (narracja), zespół muzyczny „Made In Heaven”: Hubert Świątek (klawisze), Adam Zagrodzki (perkusja), Tomasz Przyborowicz (gitara basowa), Mariusz Świątek (saksofony)
miejsce: Scena Letnia
bilety w cenie: 35, 40 zł
gramy: 28 lipca | 4 sierpnia

ŻYCIA GARŚĆ – Anna Jantar w piosenkach i wspomnieniach, poświęcony jednej z największych gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej, której kariera, u szczytu sławy, została przerwana przez tragiczną śmierć w katastrofie lotniczej.
ANNA JANTAR- artystka niezwykła, doskonale znana kilku pokoleniom Polaków, której przeboje wpisały się złotymi zgłoskami w historię polskiej muzyki rozrywkowej. Jej piosenki zachwycają coraz młodszych słuchaczy, chociaż od tragicznej śmierci minęło ponad 30 lat.
W spektaklu, oprócz wielkich przebojów, takich jak: Nic nie może wiecznie trwać, Tyle słońca w całym mieście, Najtrudniejszy pierwszy krok, Ktoś między nami czy Gdzie są dzisiaj tamci ludzie prezentujemy utwory mniej znane, dzięki czemu możemy pokazać widzom pełniejszy, bo bardziej różnorodny obraz niezwykłej piosenkarki jaką była Anna Jantar.
Staranne i pełne finezji aranżacje muzyczne Jarosława Babuli prowadzą widza w świat muzycznej harmonii: od piosenek lirycznych i nastrojowych, po brzmiące rockowo, przez bossa novę, walc, jazz a nawet raegge po żywiołowy pop.
Wspomnienia, anegdoty i poezja tworzące opowieść w połączeniu z muzyką i śpiewem, tworzą koncert- impresję, chwilami zabawną i radosną, chwilami zadumaną i wzruszającą ale nade wszystko niosącą odbiorcy optymizm, uśmiech i pozytywne emocje.
Pomysłodawcami i twórcami koncertu są gdyńscy artyści związani z Teatrem Miejskim im. W Gombrowicza w Gdyni, znani widzom ze swoich dokonań artystycznych, teatralnych i telewizyjnych oraz działalności warsztatowej, szkoleniowej i edukacyjnej, aktorskie małżeństwo: Beata Buczek- Żarnecka i Mariusz Żarnecki. Obydwoje są absolwentami krakowskiej PWST im. L. Schillera. Związani z Gdynią od 1990 roku (najpierw angażem w Teatrze Muzycznym za dyrekcji Jerzego Gruzy a później z Teatrem Miejskim im. Witolda Gombrowicza) na stałe wpisali się swoją, ponad dwudziestoletnią działalnością artystyczną, w przestrzeń kulturalną miasta.

JAZZ NA PLAŻY – JOANNA KNITTER BLUES & FOLK CONNECTION
występują: Joanna Knitter (wokal), Artur Jurek (klawisze), Krzysztof Paul (gitary), Adam Żuchowski (kontrabas), Piotr Góra (perkusja)
miejsce: kawiarnia Sceny Letniej
bilety w cenie: 10, 20 zł
gramy: 30 czerwca, godz. 20.00

Blues&Folk Connection to projekt, który powstał z zamiłowania wokalistki i perkusisty do tradycyjnej folkowej muzyki amerykańskiej. Oczarowani życiowymi tekstami i piękną, najczęściej bardzo skromną, harmonią, postanowili stworzyć zespół, który przybliżyłby ten gatunek szerszej publiczności. Zebrali więc doświadczonych muzyków, którzy nie mieli problemu ze zrozumieniem najważniejszej cechy tegoż gatunku – prostoty.
Każdy z nich wniósł do składu świeże pomysły, różne spojrzenie na konkretne utwory, dzięki czemu program, mimo, iż w większości oparty na tradycyjnych melodiach, brzmi bardzo oryginalnie. Nietuzinkowe brzmienie kontrabasu, który chwilami zastępuje często obecne w muzyce folkowej skrzypce, wykorzystanie techniki slide na gitarze, delikatna obecność klawiszy, perkusja korzystająca głównie z kotłów i stopy, służąca często podkreśleniu tekstu, wzbogacone o przejmujący śpiew – tworzą kwintesencję Blues&Folk Connection. Teksty opowiadające w większości o morderstwach, zatargach, samotności, czy zemście, idealnie komponują się z muzyką. Warto choć na chwilę zanurzyć się w ten ponury świat z początków XX wieku i poczuć panujący wówczas klimat.
www.bluesandfolkconnection.com

JAZZ NA PLAŻY – JANUSZ MACKIEWICZ ELEC-TRI-CITY
występują: Janusz Mackiewicz (gitara basowa), Marcin Wądołowski (gitara), Dominik Bukowski (xylosynth), Grzegorz Sycz (perkusja)
miejsce: kawiarnia Sceny Letniej
bilety w cenie: 10, 20 zł
gramy: 21 lipca, godz. 20.00

Zespół, założony w połowie 2011 roku z inicjatywy Janusza Mackiewicza, tworzą muzycy, którzy przyjaźnią się od wielu lat i współpracują ze sobą w różnych formacjach. Każdy z muzyków ma na swoim koncie nie mały dorobek artystyczny. Ich doświadczenia, wyniesione z obcowania z akustycznymi instrumentami, nabierają w tym projekcie nowej wartości.
Połączenie jazzowych melodii i harmonii, oraz rytmów wywodzących się z lat 70-tych z elektro-przestrzeniami, wyzwalanymi za pomocą współczesnych instrumentów elektronicznych, stało się niewyczerpanym źródłem nowych inspiracji, nowej energii.
Zestawienie współczesnej technologii z tradycją muzyki jazzowej przyczyniło się do powstania kompozycji silnie nacechowanych emocjami i utrzymanych w klimatach szeroko pojętego elektronicznego jazz-rocka.
www.elec-tri-city.pl

JAZZ NA PLAŻY – ILONA DAMIĘCKA TRIBUTE TO SHIRLEY HORN
występują: Ilona Damięcka – (fortepian, śpiew), Paweł Urowski (kontrabas), Eric Allen (USA) (perkusja)
miejsce: kawiarnia Sceny Letniej
bilety w cenie: 10, 20 zł
gramy: 6 sierpnia, godz. 20.30

Ilona Damięcka – pianistka, kompozytorka, wokalistka jazzowa. Absolwentka Akademii Muzycznej – Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej
w Katowicach.
Uczestniczka warsztatów jazzowych w Puławach i Chodzieży, gdzie wykładali tacy pianiści jak: Kuba Stankiewicz, Artur Dutkiewicz, Wojciech Niedziela, Bogdan Hołownia. Laureatka Konkursu Kompozytorskiego im. Krzysztofa Komedy w Słupsku. Koncert jej tria zainspirowany jest muzyką Shirley Horn – jednej z najsłynniejszych amerykańskich wokalistek, nazywanej „poetką jazzu”, której ballady zawsze dotykały najintymniejszych stron ludzkiego życia.
www.ilonadamiecka.com

Najnowsze aktualności