Nagrody Dyrektorów Teatru Miejskiego

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru dyrektorzy Teatru Miejskiego w Gdyni przyznali swe nagrody za 2020 rok. Wśród wyróżnionych znaleźli się:

Olga Barbara Długońska – znakomita aktorka charakterystyczna o ogromnym potencjale komediowym za rolę Lizawiety w spektaklu „Nastazja wychodzi za mąż” Dostojewskiego w reżyserii Krzysztofa Babickiego. Połączyła w tej roli dojrzałą kobiecość, matczyną godność i pewną tajemnicę, z którą widz zostaje na zawsze.

Martyna Matoliniec. Młodzieńczy, wręcz dziecięcy wdzięk i rozpierająca energia. Jako Agłaja w spektaklu „Nastazja wychodzi za mąż” skupiona, powściągliwa, ale gotowa pazurami wydrzeć co swoje. Jako Małgorzata, najmłodsza z sióstr Dashwood w „Rozważnej i romantycznej” – przeciwieństwo: urocza rozrabiaka krusząca serca i jednocząca całą rodzinę.

Weronika Nawieśniak. Energia i skupienie jako naprzemienne środki wyrazu aktorskiego. Dyrektorzy docenili dwie, jakże różne, kreacje: tytułowej Nastazji w spektaklu „Nastazja wychodzi za mąż” i Marianny Dashwood w „Rozważnej i romantycznej”. Każdą z nich aktorka zbudowała sercem i talentem, każdej dając odmienną barwę i charakter sceniczny.

Grzegorz Wolf. Znakomity aktor o ogromnym potencjale, od ról dramatycznych po komediowe. Charyzmatyczny, drobiazgowo konstruujący rolę, zapada w pamięć choćby w najdrobniejszym epizodzie. W roku 2020 jako Atos, jeden z trzech legendarnych muszkieterów, stworzył postać charakterystyczną, która bawi i wzrusza. Znakomicie odnalazł się w konwencji zwariowanej zabawy w muszkieterów prezentując otwartość na komediową brawurę.

Maciej Klimowicz. Pracownik Obsługi Sceny, Montażysta Dekoracji w Dziale Technicznym. Teatr to gra zespołowa. To, co widzowie oglądają na scenie jest tylko połową dzieła. Za sceną, na pełnych obrotach działa machina, dzięki której przedstawienie trwa. Maciej współtworzy tę machinę. Od wielu lat z zaangażowaniem i uwagą pozostaje „w służbie” teatru. Czasami również jako statysta w świetle reflektorów!

Ewa Wojciechowska. Producentka spektakli. Aby mogło powstać przedstawienie potrzebna jest gotowość wielu osób. Produkcja spektaklu przypomina zarządzanie ogniskiem domowym. Pilnowanie budżetu musi tu iść w parze z czułością, zaangażowaniem i gotowością bezkonfliktowego rozwiązywania nieprzewidzianych przeszkód. Ewa pełni tę rolę konsekwentnie od lat.

Iwona Walkusz. Miniony rok był dla teatru, jak i dla całego kraju, rokiem trudnym, ale i pełnym wyzwań. Dział promocji, którym kieruje Iwona, stanął przed niecodziennym zadaniem wprowadzenia teatru do domów widzów w obliczu niemożności spotkania się z nimi osobiście. To oraz szereg naprzemiennych działań związanych z odmrażaniem i ponownym zamrażaniem naszej branży postawił ją w obliczu trudnego obowiązku kierowania sprzedażą i zwrotami biletów. Ów chaos opanowała z uśmiechem i spokojem dokładając wszelkich starań, aby wszystko działało sprawnie i bezkonfliktowo.

Gratulujemy!!!

Najnowsze aktualności

 

Krzysztof Babicki i Jacek Bała podadzą wam „PIN do kultury”!

W najbliższy czwartek, 20 czerwca o godz. 17:50 na antenie TVP Gdańsk w audycji „PIN do kultury” Krzysztof Babicki i Jacek Bała będą oprowadzać widzów Sceny Letniej po aktualnym repertuarze i naszej najnowszej premierze „Przybora. Kabaret metapsychiczny”. Powiększamy wyobraźnię!

 

Godziny pracy kasy biletowej

Szanowni Widzowie, w związku z rozpoczęciem sezonu na Scenie Letniej zmieniają się godziny pracy kasy biletowej.