Nagrody Prezydenta Gdyni z okazji Miedzynarodowego Dnia Teatru

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni z przyjemnością informuje,
że nagrody Prezydenta Miasta Gdyni za rok 2020, z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru otrzymali:

Agnieszka Bała za rolę tytułową Rozważnej, czyli Eleonory Dashwood w „Rozważnej i romantycznej” Jane Austen w reżyserii Aliny Moś-Kerger, twardo stąpającej po ziemi i nie okazującej uczuć, spiętej gorsetem konwenansów i kulturowych powinności, pod którymi wrze wulkan emocji. Znakomita. Eleonorę zbudowała stosując powściągliwe środki wyrazu, dzięki którym jej postać przykuwała niesłabnącą uwagę. Niezwykle poruszająca.

Dariusz Szymaniak za rolę Kardynała Richelieu w spektaklu „Trzej muszkieterowie” Marty Guśniowskiej w reżyserii Rafała Szumskiego. Znany głównie z ról intelektualistów aktor charakterystyczny i charyzmatyczny. Znamy jego głęboki głos, skupioną twarz, precyzyjny gest. Z każdej, nawet najmniejszej roli zbuduje perełkę, a z roli głównej – prawdziwy klejnot. Jako Kardynał Richelieu udowodnił, że ma również talent prawdziwie komediowy. Swoją postać zbudował niezwykle skrupulatnie. Czasem przeraża, czasem bawi do łez. Nie można oderwać od niego oczu, wcale nie z powodu szkarłatnego płaszcza, ale właśnie ze względu na emanujący ze wszech miar talent.

Krzysztof Berendt za rolę Księcia Myszkina w spektaklu „Nastazja wychodzi za mąż” Dostojewskiego w reżyserii Krzysztofa Babickiego. Młodziutki aktor o niezwykłej energii i hipnotyzującym spojrzeniu. Stworzony do roli jurodiwego Księcia Myszkina, odrealnionego wrażliwca, który dobrem płynącym ze szczerego serca pragnie zbawić świat.

Najnowsze aktualności