Pipi Pończoszanka i ekologiczne torty z piasku – relacja z ostatniej rodzinnej czytanki

W niedzielę 9 sierpnia odbyło się ostatnie spotkanie z cyklu „Cała Polska czyta dzieciom”/ „Rodzinne czytanki nad morzem”. Oczywiście zadbaliśmy o to aby nikomu nie było smutno. Najpierw Marta Kadłub, Maciej Wizner i Pani Magdalena Wiśniewska (laureatka konkursu na recenzję kultowej książki mojego dzieciństwa) przeczytali najmłodszym fragmenty przezabawnej „Pipi Pończoszanki” Astrid Lindgren, w której bohaterka urządza imprezę urodzinową. My również nie byliśmy gorsi i stworzyliśmy ekologiczne torty z piasku. Możecie podziwiać je na zdjęciach, jak również wspaniałą charakteryzację naszej laureatki!, która wcieliła się w rolę Pipi! Dziękujemy Pani Magdzie za zaangażowanie i raz jeszcze gratulujemy! Mamy nadzieję, że nasze spotkania pozostaną w Waszej pamięci i za rok ponownie spotkamy się na plaży by czytać i bawić się w teatr.

Galeria

Najnowsze aktualności

 

Kabaret Starszych Panów na Scenie Letniej w Orłowie

Chociaż przez cały premierowy dzień było deszczowo, to niebiosa ulitowały się nad artystami inaugurującymi 28. sezon Sceny Letniej w Orłowie, organizowanej przez Teatr Miejski w Gdyni. „Przybora. Kabaret metapsychiczny” rozpoczął się zgodnie planem, pomimo siąpiącego początkowo deszczu. Na szczęście ciężkie chmury znad Orłowa zostały przegonione przez wiatr, a publiczność bez przeszkód mogła zaliczyć sentymentalny powrót do inteligentnego humoru tekstów Jeremiego Przybory i piosenek Jerzego Wasowskiego.

 

Półmetek XI edycji konkursu im. Andrzeja Żurowskiego

Wyłoniono półfinalistów w konkursie na recenzje teatralne dla młodych krytyczek i krytyków. W XI edycji konkursu im. Andrzeja Żurowskiego kapituła analizowała 72 recenzje, które przysłane zostały przez 24 osoby. Wszystkie nadesłane prace spełniały kryteria wyznaczone w Regulaminie Konkursu.