Po konferencji prasowej R@Portu

Teatr Miejski w Gdyni zaprasza na majową, teatralną ucztę. Zbliża się najważniejszy w Polsce festiwal poświęcony polskiej dramaturgii współczesnej.

Jacek Sieradzki, dyrektor programowy Festiwalu R@Port: – Ogólnopolski Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych R@Port jest miejscem prezentacji najciekawszych dzieł powstałych w ciągu roku na styku teatru i tekstów literackich – dramatycznych, prozatorskich, reportażowych. Podczas czternastej edycji sumującej osiągnięcia 2018 roku wystąpią w Gdyni teatry z Warszawy, Krakowa, Legnicy, Poznania Rzeszowa, Koszalina i Gdańska. Nagrodę Główną przyzna profesjonalne jury; przyznana zostanie także nagroda publiczności. Ważną częścią składową Festiwalu jest finał Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej – najważniejszego w kraju wyróżnienia dla dramatopisarza. Pięć tekstów wybranych do finału przez Kapitułę nagrody zostanie zaprezentowana publiczności w formie czytań performatywnych.

19-26.05 /Teatr Miejski w Gdyni / Bilety: 120 zł – 30zł/

Najnowsze aktualności

 

Krzysztof Babicki i Jacek Bała podadzą wam „PIN do kultury”!

W najbliższy czwartek, 20 czerwca o godz. 17:50 na antenie TVP Gdańsk w audycji „PIN do kultury” Krzysztof Babicki i Jacek Bała będą oprowadzać widzów Sceny Letniej po aktualnym repertuarze i naszej najnowszej premierze „Przybora. Kabaret metapsychiczny”. Powiększamy wyobraźnię!

 

Godziny pracy kasy biletowej

Szanowni Widzowie, w związku z rozpoczęciem sezonu na Scenie Letniej zmieniają się godziny pracy kasy biletowej.