Po konferencji prasowej R@Portu

Teatr Miejski w Gdyni zaprasza na majową, teatralną ucztę. Zbliża się najważniejszy w Polsce festiwal poświęcony polskiej dramaturgii współczesnej.

Jacek Sieradzki, dyrektor programowy Festiwalu R@Port: – Ogólnopolski Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych R@Port jest miejscem prezentacji najciekawszych dzieł powstałych w ciągu roku na styku teatru i tekstów literackich – dramatycznych, prozatorskich, reportażowych. Podczas czternastej edycji sumującej osiągnięcia 2018 roku wystąpią w Gdyni teatry z Warszawy, Krakowa, Legnicy, Poznania Rzeszowa, Koszalina i Gdańska. Nagrodę Główną przyzna profesjonalne jury; przyznana zostanie także nagroda publiczności. Ważną częścią składową Festiwalu jest finał Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej – najważniejszego w kraju wyróżnienia dla dramatopisarza. Pięć tekstów wybranych do finału przez Kapitułę nagrody zostanie zaprezentowana publiczności w formie czytań performatywnych.

19-26.05 /Teatr Miejski w Gdyni / Bilety: 120 zł – 30zł/

Najnowsze aktualności

 

Brakuje nam Pawła Huellego

Z ogromnym smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pawła Huellego naszego Dramaturga, wyjątkowego, wspaniałego Pisarza, który tworzył dla naszego teatru niezwykłe sztuki.

 

Mikołajki z Królewną Lukrecją

Mikołajki z Królewną Lukrecją

Zapraszamy do Teatru Miejskiego na warsztaty i zabawy teatralne, podczas których razem z Królewną Lukrecją przygotujemy się na nadchodzące Mikołajki!