„Poniedziałki Teatralne” czyli wakacyjna oferta edukacyjna

W okresie wakacji gramy dla Was nasze spektakle na Scenie Letniej w Gdyni Orłowie i na Darze Pomorza w Gdyni , zaś w każdy poniedziałek od 8 lipca do 5 sierpnia włącznie, zapraszamy rodziny i grupy zorganizowane do udziału w spacerach teatralnych i warsztatach, które będą się odbywały w siedzibie naszego Teatru na Bema 26.

OFERTA DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH:
„SPACERY TEATRALNE” – zwiedzanie kulis teatru z przewodnikiem adresowane do grup; prowadzenie: Anna Zalewska-Uberman (pedagog teatru)
Terminy: 8 lipca: g. 13:00-14:00; 15 lipca: g. 9:30-10:30; 11:00-12:00; 12:30-13:30; 22 lipca: g. 10:00-11:00

OFERTA DLA RODZIN:
„RODZINNE SPACERY TEATRALNE” – zwiedzanie kulis teatru z przewodnikiem adresowane do rodzin; prowadzenie: Anna Zalewska-Uberman (pedagog teatru)
Terminy: 29 lipca i 5 sierpnia: g. 10:00-11:00
„ELEMENTARZ TEATRU” – mini cykl warsztatowy, podczas którego uczestnicy poznają w praktyce (poprzez udział w improwizacjach i zabawach teatralnych) najważniejsze pojęcia związane z teatrem. W okresie wakacji zajęcia odbędą się w trzech odsłonach. Można się zapisać na jeden warsztat lub cały cykl zajęć. Warsztaty poprowadzą dla Was artyści związani z naszym Teatrem.
1. ELEMENTARZ TEATRU / „RUCH SCENICZNY”
Prowadzenie: Maciej Wizner (aktor Teatru Miejskiego)
Termin: 22 lipca, g. 12:00-13:30

2. ELEMENTARZ TEATRU / „KOSTIUM”
Prowadzenie: Sabina Czupryńska (kostiumografka i scenografka)
Termin: 29 lipca, g. 12:00-13:30

3. ELEMENTARZ TEATRU/ ”REKWIZYT”
Prowadzenie: Jacek Bała (reżyser,aktor, lalkarz)
Termin: 5 sierpnia, g. 12:00-13:30

Informacje praktyczne:
1. Rezerwacje miejsca na minimum dwa dni przed rozpoczęciem zajęć:edukacja@teatrgombrowicza.art.pl (otrzymają Państwo potwierdzenie rezerwacji).
Zgłoszenie powinno zawierać: datę, godzinę i nazwę warsztatu; imię, nazwisko i wiek dziecka oraz imię, nazwisko i numer kontaktowy rodzica/opiekuna.
2. Opłata (można jej dokonać w kasie Teatru lub za pośrednictwem przelewu):
a) 5 zł od osoby (grupy zorganizowane)
b) bilet rodzinny (1 rodzic + 1 dziecko): 5 zł; każda następna osoba: 5 zł.
3. Wiek uczestników:
a) Spacery teatralne: od lat 5 do 105
b) Elementarz teatru: od 5-10 lat; w warsztatach uczestniczą dzieci wraz z opiekunami.
4. Udział w warsztacie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na tworzenie dokumentacji zdjęciowej i wykorzystywanie jej w celach promocyjnych na stronie internetowej teatru, portalu FB Teatru oraz drukach promocyjnych (ulotka repertuarowa etc.).

Najnowsze aktualności

 

Międzynarodowy Dzień Teatru

Międzynarodowy Dzień Teatru 27 marca obchodzony jest od sześćdziesięciu czterech lat. Święto uchwalono w 1961 roku w Helsinkach podczas światowego 9. Kongresu ITI – International Theatre Institute. Data dzienna tego święta jest symboliczna – na pamiątkę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu, które miało miejsce 27 marca 1957 roku. 

 

Godziny pracy kasy biletowej

W tym tygodniu kasa biletowa będzie otwarta według zmienionych godzin. Prosimy o sprawdzenie aktualnych godzin otwarcia.

 

O „Żeglarzu” Szaniawskiego w RADIU KASZËBË

3 kwietnia o g. 15.00, na antenie RADIA KASZËBË, reżyser Krzysztof Babicki i autor muzyki Marek Kuczyński opowiedzą  o pracach nad kwietniową premierą „Żeglarza” Jerzego Szaniawskiego na „Darze Pomorza”.