Powtórka z „Romantyzmu”

Powtórka z „Romantyzmu”. Mickiewiczowskie „Dziady” w Teatrze Miejskim w Gdyni. Zobaczcie spektakl i przyjdźcie na warsztaty z młodzieżą !

W marcu obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru i z tej okazji, po raz ostatni w sezonie 2021/2022 zagramy dla Was „Dziady” w reżyserii Krzysztofa Babickiego. W ramach tego święta pragniemy zachęcić szkoły do obejrzenia naszego spektaklu w terminach: 25, 26 marca o godzinie 19:00 oraz 27 marca o godzinie 17:00. Bilety do nabycia w kasie lub online.

Dlaczego warto przyjść na „Dziady” do Teatru Miejskiego?
Nasz spektakl to znakomita sceniczna realizacja jednego z najbardziej fascynujących polskich dramatów romantycznych, w którym wspaniałe kreacje aktorskie stworzyli m.in.: Piotr Michalski (Gustaw-Konrad), Grzegorz Wolf (Guślarz, Ksiądz Piotr), Szymon Sędrowski (Senator Nowosilcow) i Monika Babicka (Pani Rollison). Wierzymy, że spektakl teatralny może być pomocny w zmierzeniu się z analizą i interpretacją tego wielowątkowego dzieła, i uatrakcyjnić szkolną powtórkę z romantyzmu czy też przygotowania do egzaminu maturalnego, który zbliża się wielkimi krokami.

Dodatkowo chcemy zaprosić młodych widzów na warsztaty do spektaklu, prowadzone przez pedagog teatru Annę Zalewską-Uberman, które pozwolą uczniom na poznanie tekstu w przestrzeni sceny i samodzielne poszukanie odpowiedzi na pytanie: „A wiesz ty, co to będzie z Polską za lat dwieście?”- czyli dzisiaj.

Jakie warsztaty proponujemy do spektaklu „Dziady” ?
1. Temat warsztatu: Obraz społeczeństwa polskiego w „Salonie warszawskim” i we współczesności.
2. Opis warsztatu: Podczas zajęć uczniowie skupią się na analizie jednej ze scen III części „Dziadów” Adama Mickiewicza zatytułowanej „Salon warszawski”. Scharakteryzują relacje pomiędzy opisanymi tam grupami oraz ich stosunek do ojczyzny i spróbują odpowiedzieć z własnej perspektywy na pytanie jak wygląda obraz Polski w XXI wieku. Zajęcia rozwijają umiejętności analizy i interpretacji tekstu literackiego i dotyczą problemu oddziaływania grup społecznych na dzieje narodu.

Do kogo kierujemy nasze warsztaty?
Na warsztaty zapraszamy młodzież szkół średnich, która obejrzy nasze „Dziady”. Warsztaty są wliczone w cenę bilet na spektakl. Zapraszamy nauczycieli do kontaktu w celu ustalenia terminu zajęć dla grup: edukacja@teatrgombrowicza.art.pl

Informacje organizacyjne:
1. Obowiązują zapisy. Liczba miejsc ograniczona. Termin zajęć ustalamy indywidualnie z każdą grupą.
2. Warsztaty kierujemy do widzów, którzy widzieli lub zamierzają obejrzeć „Dziady”.
4. Zajęcia dedykujemy młodzieży szkół średnich.
5. Udział w zajęciach jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na fotografowanie i udostępnianie wizerunku w celach promocji teatru.
6. Uczestnicy zajmują co drugie miejsce na widowni lub zachowują odstęp 1,5 metra.
7. Uczestnicy są zobowiązani do zakrywania nosa i ust oraz dezynfekcji rąk.
8. Uczestnicy warsztatu nie mogą spożywać napojów i posiłków.
9. Przed rozpoczęciem Wydarzenia uczestnicy zobowiązani są do przekazania Organizatorowi prawidłowego wypełnionego Oświadczenia o stanie zdrowia uczestnika (w przypadku zgłoszeń indywidualnych oraz dorosłych opiekunów/uczestników) oraz imiennej listy uczestników (w przypadku grupy zorganizowanej).

Najnowsze aktualności

 

28. Scena Letnia w Orłowie

W Teatrze trwają przygotowania do otwarcia 28. Sceny Letniej w Orłowie. Tegoroczna wakacyjna edycja SL trwać będzie od 22 czerwca do 11 sierpnia 2024. Otworzy ją premiera spektaklu „Przybora. Kabaret metapsychiczny” w adaptacji i reżyserii i Jacka Bały.

 

Zmiany w organizacji ruchu

W związku z organizowanym w Gdyni półmaratonem 18 maja (sobota) w godzinach wieczornych nastąpią utrudnienia w ruchu.