Prapremiera 6.05.2017r. „Kursk”

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni przygotował spektakl opowiadający o losach rosyjskiego okrętu podwodnego „Kursk”, na którym doszło do katastrofy. Przedstawienie grane jest od 6 maja pod pokładem żaglowca „Dar Pomorza”. Ta historia i przestrzeń, w której jest opowiedziana, buduje niezapomniany teatralny klimat, który oczarował widzów i recenzentów pierwszych spektakl.

…uniwersalizm spektaklu w połączeniu ze smutną, momentami ponurą, opartą na faktach opowieścią, przesądza o wartości i powodzeniu „Kurska”. Obok „Lotu nad kukułczym gniazdem” to zdecydowanie najlepsze przedstawienie Teatru Miejskiego w tym sezonie, które nie tylko z racji miejsca grania spektaklu ma szansę powtórzyć sukces „Idąc rakiem” – pisze Łukasz Rudziński na portalu trójmiasto.pl.

I Katarzyna Fryc w Gazecie Wyborczej Trójmiasto: -Ważny, poruszający, szlachetny w swej prostocie i wymowie – taki jest grany pod pokładem „Daru Pomorza” spektakl „Kursk” Teatru Miejskiego w Gdyni. Opowiada o tragedii marynarzy rosyjskiego okrętu podwodnego, określanego – podobnie jak „Titanic” – jako niezatapialny.

Recenzja ze strony:
trojmiasto.pl
Wyborcza

Galeria

Najnowsze aktualności