„Rodzinne czytanki. Domowe rekwizytorium” – nowa formuła wydarzenia

Teatr Miejski, pragnąc dotrzeć do szerszego grona odbiorców, postanowił zaproponować swoim widzom nową formułę „Rodzinnych czytanek”. Zamiast cotygodniowych spotkań na platformie ZOOM, zaplanowanych od 5 lipca – 9 sierpnia, już jesienią udostępni on-line cykl filmików zrealizowanych przez naszych aktorów wraz z rodzinami. Artyści przeczytają fragmenty literatury dziecięcej, której bohaterami są przedmioty domowe, które w okamgnieniu mogą stać się rekwizytami w waszym domowym lub szkolnym teatrze. Wystarczy uruchomić wyobraźnię, by usłyszeć głos: młynka do kawy, rodziny sztućców, skarpetki, która uciekła z pralki, a nawet (pozornie)zwykłego sznurka …
Do każdego fragmentu literatury opracujemy ćwiczenia i kreatywne zabawy, które można będzie zrealizować w domu, ale również zainspirować się nimi aby stworzyć ciekawą lekcję w szkole.
Projekt kierujemy do dzieci od 6 – 10 roku życia, ale jesteśmy przekonani, że również młodsze dzieci, chętnie wysłuchają fragmentów wartościowej literatury w interpretacji naszych aktorów, a z pomocą dorosłych skorzystają z naszych propozycji edukacyjnych.

A oto lista naszych teatralnych „lektur”, wraz z czytającymi rodzinami:
Marta Kadłub i Maciej Wizner:
„Plastusiowy pamiętnik” Marii Kownackiej
Monika i Krzysztof Babiccy z córką Julią:
„Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)” Justyny Bednarek
Olga Barbara Długońska i Rafał Kowal z synem Igorem:
„Miotła i ptak” Wandy Chotomskiej
Małgorzata i Grzegorz Wolf z córką Hanią:
„Rodzina Sztućców” Madleny Szeligii
Beata Buczek-Żarnecka i Mariusz Żarnecki:
„Od rzeczy do rzeczy” Wandy Chotomskiej
Agnieszka i Jacek Bała z córką Julią:
„Sznurkowa historia” Roksany Jędrzejewskiej- Wróbel

Najnowsze aktualności