Rodzinne warsztaty artystyczne „ELEMENTARZ TEATRU”

W okresie wakacji nie zapominamy oczywiście o najmłodszych. Już w najbliższy poniedziałek zapraszamy Was na rodzinne zajęcia artystyczne zatytułowane „ELEMENTARZ TEATRU”. Tym samym inaugurujemy mini cykl warsztatowy, podczas którego uczestnicy poznają w praktyce (poprzez udział w improwizacjach i zabawach teatralnych) najważniejsze pojęcia związane z teatrem. Warsztaty prowadzą artyści związani z naszym Teatrem. Można się zapisać na jeden warsztat lub cały cykl.

Harmonogram zajęć:

ELEMENTARZ TEATRU/RUCH SCENICZNY; prowadzenie: Maciej Wizner (aktor Teatru Miejskiego)

Termin: 22 lipca, g. 12:00-13:30

ELEMENTARZ TEATRU/KOSTIUM; prowadzenie: Sabina Czupryńska (kostiumografka i scenografka związana m. in. z Teatrem Miejskim)

Termin: 29 lipca, g. 12:00-13:30

ELEMENTARZ TEATRU/REKWIZYT; prowadzenie: Jacek Bała (reżyser i aktor związany między innymi z Teatrem Miejskim)
Termin: 5 sierpnia, g. 12:00-13:30

Rezerwacje: edukacja@teatrgombrowicza.art.pl
Wiek: od 5-10 roku życia. Dzieci uczestniczą w zajęciach wraz z opiekunami.
Bilet rodzinny: 5 zł (rodzic + 1 dziecko; każda kolejna osoba: 5 zł).
Więcej informacji: www.teatrgombrowicza.art.pl

Najnowsze aktualności

 

Kabaret Starszych Panów na Scenie Letniej w Orłowie

Chociaż przez cały premierowy dzień było deszczowo, to niebiosa ulitowały się nad artystami inaugurującymi 28. sezon Sceny Letniej w Orłowie, organizowanej przez Teatr Miejski w Gdyni. „Przybora. Kabaret metapsychiczny” rozpoczął się zgodnie planem, pomimo siąpiącego początkowo deszczu. Na szczęście ciężkie chmury znad Orłowa zostały przegonione przez wiatr, a publiczność bez przeszkód mogła zaliczyć sentymentalny powrót do inteligentnego humoru tekstów Jeremiego Przybory i piosenek Jerzego Wasowskiego.

 

Półmetek XI edycji konkursu im. Andrzeja Żurowskiego

Wyłoniono półfinalistów w konkursie na recenzje teatralne dla młodych krytyczek i krytyków. W XI edycji konkursu im. Andrzeja Żurowskiego kapituła analizowała 72 recenzje, które przysłane zostały przez 24 osoby. Wszystkie nadesłane prace spełniały kryteria wyznaczone w Regulaminie Konkursu.