Scenariusz dla trzech aktorów – PREMIERA!!!

Bogusław Schaeffer
Scenariusz dla trzech aktorów

reżyseria: Waldemar Raźniak
muzyka: Karol Nepelski
kostiumy: Sabina Czupryńska
konsultacje choreograficzne: Marta Jaremin „Czajna”,
Andrzej Zubielewicz
tekst uzupełniono fragmentami „Drugiej płci” Simone de Beauvoir oraz „Performatyki” Richarda Schechnera

premiera: 9 kwietnia 2010 roku

Obsada:
Pierwszy – Mariusz Żarnecki
Drugi – Rafał Kowal
Trzeci – Filip Frątczak

Kompozytor i Artysta-plastyk przygotowują pod wodzą Reżysera spektakl. Niestety jest to spektakl awangardowy, na domiar złego – zatytułowany „Fragment”, co więcej – autorstwa samego Bogusława Schaeffera – przedsięwzięcie z góry skazane na niepowodzenie!
Dynamiczna, iskrząca humorem metateatralna opowieść o samym Teatrze i o Ludziach Teatru, o tym jak się nienawidzą i jak nie mogą bez siebie żyć. O beznadziejnej walce zmierzającej ku Niemożliwości, ku stworzeniu Idealnego SPEKTAKLU.
Czterdzieści lat po napisaniu „Scenariusz dla trzech aktorów” zaskakuje świeżością.Bogusław Schaeffer (ur. 1929) skutecznie obronił się przed wszystkimi modami. Jest tak, jakby go nigdy nie było i jakby od zawsze był Każdym: postmodernistą, egzystencjalistą, strukturalistą, freakiem, queerem, Richardem Schechnerem, Hansem-Thiesem Lehmannem, Johnem Cage’m, Sarah Kane, Simone de Beauvoir, Michaelem Jacksonem i Lady Gagą.

WIĘCEJ »

Najnowsze aktualności

 

Kabaret Starszych Panów na Scenie Letniej w Orłowie

Chociaż przez cały premierowy dzień było deszczowo, to niebiosa ulitowały się nad artystami inaugurującymi 28. sezon Sceny Letniej w Orłowie, organizowanej przez Teatr Miejski w Gdyni. „Przybora. Kabaret metapsychiczny” rozpoczął się zgodnie planem, pomimo siąpiącego początkowo deszczu. Na szczęście ciężkie chmury znad Orłowa zostały przegonione przez wiatr, a publiczność bez przeszkód mogła zaliczyć sentymentalny powrót do inteligentnego humoru tekstów Jeremiego Przybory i piosenek Jerzego Wasowskiego.

 

Półmetek XI edycji konkursu im. Andrzeja Żurowskiego

Wyłoniono półfinalistów w konkursie na recenzje teatralne dla młodych krytyczek i krytyków. W XI edycji konkursu im. Andrzeja Żurowskiego kapituła analizowała 72 recenzje, które przysłane zostały przez 24 osoby. Wszystkie nadesłane prace spełniały kryteria wyznaczone w Regulaminie Konkursu.