Scenariusz dla trzech aktorów – PREMIERA!!!

Bogusław Schaeffer
Scenariusz dla trzech aktorów

reżyseria: Waldemar Raźniak
muzyka: Karol Nepelski
kostiumy: Sabina Czupryńska
konsultacje choreograficzne: Marta Jaremin „Czajna”,
Andrzej Zubielewicz
tekst uzupełniono fragmentami „Drugiej płci” Simone de Beauvoir oraz „Performatyki” Richarda Schechnera

premiera: 9 kwietnia 2010 roku

Obsada:
Pierwszy – Mariusz Żarnecki
Drugi – Rafał Kowal
Trzeci – Filip Frątczak

Kompozytor i Artysta-plastyk przygotowują pod wodzą Reżysera spektakl. Niestety jest to spektakl awangardowy, na domiar złego – zatytułowany „Fragment”, co więcej – autorstwa samego Bogusława Schaeffera – przedsięwzięcie z góry skazane na niepowodzenie!
Dynamiczna, iskrząca humorem metateatralna opowieść o samym Teatrze i o Ludziach Teatru, o tym jak się nienawidzą i jak nie mogą bez siebie żyć. O beznadziejnej walce zmierzającej ku Niemożliwości, ku stworzeniu Idealnego SPEKTAKLU.
Czterdzieści lat po napisaniu „Scenariusz dla trzech aktorów” zaskakuje świeżością.Bogusław Schaeffer (ur. 1929) skutecznie obronił się przed wszystkimi modami. Jest tak, jakby go nigdy nie było i jakby od zawsze był Każdym: postmodernistą, egzystencjalistą, strukturalistą, freakiem, queerem, Richardem Schechnerem, Hansem-Thiesem Lehmannem, Johnem Cage’m, Sarah Kane, Simone de Beauvoir, Michaelem Jacksonem i Lady Gagą.

WIĘCEJ »

Najnowsze aktualności

 

Brakuje nam Pawła Huellego

Z ogromnym smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pawła Huellego naszego Dramaturga, wyjątkowego, wspaniałego Pisarza, który tworzył dla naszego teatru niezwykłe sztuki.

 

Mikołajki z Królewną Lukrecją

Mikołajki z Królewną Lukrecją

Zapraszamy do Teatru Miejskiego na warsztaty i zabawy teatralne, podczas których razem z Królewną Lukrecją przygotujemy się na nadchodzące Mikołajki!