Sztuka „Popiełuszko.Czarna msza” Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk laureatką GND 2012

Teatr Miejski w Gdyni informuje, że Kapituła Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej w składzie: Maja Kleczewska, Jacek Kopciński (przewodniczący Kapituły), Grzegorz Niziołek, Jacek Sieradzki i Jerzy Stuhr, na posiedzeniu w dniu 18 listopada 2012 roku nagrodę główną tegorocznej edycji GND, w wysokości 50 tysięcy złotych większością głosów postanowiła przyznać Małgorzacie Sikorskiej-Miszczuk za sztukę „Popiełuszko. Czarna msza”.

Kapituła docenia wagę indywidualnego podejścia Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk do tak trudnego tematu, jakim w najnowszej historii Polski pozostaje działalność i śmierć księdza Jerzego Popiełuszki. Wyrażone w sztuce wezwanie jednej z postaci: „niech pan stworzy choćby odrobinę przestrzeni w sobie na przyjęcie moich odpowiedzi” Kapituła uznała za najważniejszy i godny podkreślenia cel dramatopisarki, który został przez nią osiągnięty.

Kapituła pragnie jednocześnie podkreślić wartość wszystkich dramatów, które znalazły się w ścisłym finale konkursu, i wyrazić nadzieję na ich realizację na wielu polskich scenach.

Najnowsze aktualności

 

Żegnamy Jerzego Stuhra

Żegnamy Jerzego Stuhra (18.04.1947 – 9.07.2024)

Z ogromnym smutkiem przyjmujemy informację, że zmarł Jerzy Stuhr. Wspaniały aktor, polonista, profesor sztuk teatralnych, wieloletni juror Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej.