„Teatr i morze”. Spacerownik dla dzieci, które zabierają dorosłych na spacer

Od dziesięciu lat tradycją Teatru Miejskiego są poniedziałkowe spacery teatralne, podczas których zwiedzający poznają kulisy naszej sceny. Działalność edukacyjną w nowym sezonie artystycznym 2020/2021 chcielibyśmy rozpocząć od wyjątkowego spaceru, który tym razem, odbędzie się w terenie.
Wraz z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie przygotowaliśmy spacer dla rodzin zatytułowany „Teatr i morze”. W sobotnie popołudnie spotkamy się przed Teatrem Miejskim, by wspólnie wyruszyć w podróż, podczas której staniemy się aktorami, ale też… piratami. Szukając miejsc, które kojarzą się z gdyńskim życiem teatralnym, trafimy bowiem nad morze.
Ahoj przygodo !

Informacje organizacyjne:
wydarzenie: Spacer teatralny „Teatr i morze”
prowadzący: Justyna Czarnota, Anna Zalewska-Uberman
termin: 3.10.2020, godzina: 15:00
czas trwania: 90 minut
start: Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, ul. Bema 26
uczestnicy: dzieci (od 6 roku życia) z rodzicami
zapisy: do 2 października: edukacja@teatrgombrowicza.art.pl
(Zgłoszenie powinno zawierać: imię i nazwisko rodzica, numer kontaktowy, liczbę osób)
Obowiązuje bezpieczny dystans.

O projekcie:
Spacerownik Teatralny to projekt zainicjowany w 2015 roku podczas obchodów 250-LECIA TEATRU PUBLICZNEGO W POLSCE, których koordynatorem był Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.
W ramach Spacerownika w wielu miastach Polski zostały przygotowane unikalne trasy spacerów po miejscach związanych z teatrem, stanowiące oryginalną propozycję aktywnego spędzenia czasu, umożliwiające jednocześnie poszerzenie wiedzy o dziejach polskiego teatru i odniesienie ich do lokalnej historii (…)
Atrakcyjna i niekonwencjonalna forma proponowanych szlaków ma zachęcać do zwiedzania oraz poznawania teatralnej przeszłości poszczególnych miejsc. Projekt stanowi także próbę „wydobycia” z miejskiej architektury przestrzeni dla teatru niegdyś bardzo ważnych, a dziś zapomnianych oraz zwrócenia na nie uwagi mieszkańców i turystów.
http://spacerownikteatralny.pl/

Galeria

Najnowsze aktualności