„Teatr Miejski świętował Mikołajki”

W tym roku świętowaliśmy Mikołajki z królewną Śnieżką i jej krasnoludkami. W wigilię Mikołajek, 5 grudnia, odbyła się premiera spektaklu dla dzieci w reżyserii Krzysztofa Babickiego, ŚNIEŻKA I KRASNOLUDKI , a dzień później zaprosiliśmy rodziny do „Wytwórni Krasnoludków”, w której powstały piękne ozdoby świąteczne. Teatralne obchody Mikołajek zwieńczyliśmy mini-sesją zdjęciową, w której wzięli udział aktorzy i nasi najmłodsi widzowie. Efekty naszej pracy możecie podziwiać na zdjęciach. Dziękujemy Wam za wspólną zabawę!

Galeria

Najnowsze aktualności

 

Zdenka Pszczołowska opowiada o „Lizystracie” Przemysławowi Guldzie

Młoda, ale już uznana reżyserka, Zdenka Pszczołowska, przygotowała w Teatrze Miejskim w Gdyni zaskakującą adaptację antycznego dramatu – „Lizystraty”, w której antyk łączyć się będzie z science fiction – pisze Przemysław Gulda w Gazecie Wyborczej Trójmiasto online.

 

Kosmiczna „Lizystrata” w Miejskim. Jutro premiera

Na scenie Teatru Miejskiego w Gdyni już wkrótce zrobi się nieziemsko. Starożytne dzieło Arystofanesa zostanie osadzone w różnych światach i czasach. Bohaterowie przeniosą się w przestrzeń kosmiczną. A wszystko w spektaklu „Lizystrata, czyli strajk kobiet”, który dotknie uniwersalnych niepokojów ludzkości. Premiera już 17 lutego – pisze Magdalena Czernek na stronie www.gdynia.pl