Warsztat scenograficzny dla młodzieży i dorosłych z Andrzejem Sadowskim

Zapraszamy serdecznie na warsztat scenograficzny pod tytułem: „Fałszowanie przestrzeni”, towarzyszący premierze „Prawdy” w naszym teatrze.

Zajęcia związane z rekwizytem scenicznym oraz kreowaniem przestrzeni innej niż poprzednio była, poprowadzi Andrzej Sadowski: reżyser i scenograf, autor scenografii do „Prawdy. Komedii małżeńskiej” Floriana Zellera w reżyserii Zbigniewa Rybki (premiera: 4 lutego 2017 roku).

Wstęp na warsztat jest wolny dla wszystkich, którzy zamierzają zobaczyć spektakl.

Zgłoszenia: edukacja@teatrgombrowicza.art.pl

Najnowsze aktualności

 

Zdenka Pszczołowska opowiada o „Lizystracie” Przemysławowi Guldzie

Młoda, ale już uznana reżyserka, Zdenka Pszczołowska, przygotowała w Teatrze Miejskim w Gdyni zaskakującą adaptację antycznego dramatu – „Lizystraty”, w której antyk łączyć się będzie z science fiction – pisze Przemysław Gulda w Gazecie Wyborczej Trójmiasto online.

 

Kosmiczna „Lizystrata” w Miejskim. Jutro premiera

Na scenie Teatru Miejskiego w Gdyni już wkrótce zrobi się nieziemsko. Starożytne dzieło Arystofanesa zostanie osadzone w różnych światach i czasach. Bohaterowie przeniosą się w przestrzeń kosmiczną. A wszystko w spektaklu „Lizystrata, czyli strajk kobiet”, który dotknie uniwersalnych niepokojów ludzkości. Premiera już 17 lutego – pisze Magdalena Czernek na stronie www.gdynia.pl