XX JUBILEUSZOWA SCENA LETNIA na plaży w Orłowie 20.06 – 9.08.2015

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni przygotowuje się do otwarcia jubileuszowego, dwudziestego już sezonu na Scenie Letniej w Orłowie, który będzie trwał od 20 czerwca do 9 sierpnia 2015.
Jesteśmy pierwszym i jedynym teatrem, który w okresie wakacyjnym przenosi się na plażę i codziennie zaprasza widzów na spektakle z morzem w tle. Przez 19 lat istnienia różnicowaliśmy ofertę tak, aby każdy odwiedzający nas latem znalazł coś dla siebie. Podczas całego okresu Sceny Letniej przygotowywaliśmy dla widzów nie tylko spektakle, ale też wystawy, koncerty, wernisaże, performance, warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych i wiele innych działań parateatralnych. Nigdy nie mieliśmy wątpliwości co do zasadności naszego działania w takim szczególnym miejscu i czasie. Rok 2015 będzie dla wielu z nas wyjątkowy, ze względu na Jubileuszową Scenę Letnią, którą wielu z nas tworzyło i uczestniczyło w jej działalności od początku.
12 lipca 1996 roku, z inicjatywy Julii Wernio, po raz pierwszy zespół naszego teatru zagrał w Orłowie. Premierę „Awantury w Chioggi” Carla Goldoniego przygotował wówczas Waldemar Śmigasiewicz. Dokładnie 20 lat później, 12 lipca 2015, zapraszamy widzów na premierę koncertu – widowiska plenerowego Piosenka jest dobra na wszystko, będącego podsumowaniem dotychczasowych wydarzeń na Scenie Letniej. Będzie to okazja do fantastycznej zabawy z ekscentrycznymi artystami, tropem najgłośniejszych przedstawień Sceny Letniej na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat. Na nowo wybrzmią kultowe sceny z przedstawień takich jak „Trans – Atlantyk”, czy „Iwona, księżniczka Burgunda”, a zabrzmią wielkie przeboje, takie jak „Nie przerywajcie zabawy”, „S.O.S.”, „Rodzina”, „Ja się boję sama spać”, „Tango Anawa”, „Świecie nasz”, czy tytułowa „Piosenka jest dobra na wszystko”.
Spektakl wyreżyseruje Rafał Kowal, aktor Teatru Miejskiego, ale także kompozytor, dla którego Scena Letnia nie ma żadnych tajemnic, współtworzył ją od początku. Brawurowe aranżacje muzyczne wszystkich utworów przygotuje Piotr Salaber, kompozytor, pianista i dyrygent, autor muzyki teatralnej i filmowej, który także poznał specyficzne warunki akustyczne Sceny Letniej w Orłowie. Scenografię i kostiumy zaprojektuje Sabina Czupryńska, która specyfikę pracy „na plaży” poznała przy realizacji „Jeszcze bardziej Zielonej Gęsi”. Rolą w Koncercie Małgorzata Talarczyk świętować będzie 45-lecie pracy artystycznej.

Galeria

Najnowsze aktualności

 

Brakuje nam Pawła Huellego

Z ogromnym smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pawła Huellego naszego Dramaturga, wyjątkowego, wspaniałego Pisarza, który tworzył dla naszego teatru niezwykłe sztuki.

 

Mikołajki z Królewną Lukrecją

Mikołajki z Królewną Lukrecją

Zapraszamy do Teatru Miejskiego na warsztaty i zabawy teatralne, podczas których razem z Królewną Lukrecją przygotujemy się na nadchodzące Mikołajki!