„Dziady” Adama Mickiewicza i Krzysztofa Babickiego w Teatrze Miejskim w Gdyni. Zobaczcie spektakl i przyjdźcie na warsztaty z młodzieżą!

W listopadzie wracamy do grania jednego z najważniejszych i najbardziej fascynujących polskich dramatów. Zapraszamy Was serdecznie na mickiewiczowskie „Dziady” w reżyserii Krzysztofa Babickiego, ważny i poruszający spektakl ze wspaniałymi kreacjami aktorskimi. W roli Gustawa Konrada zobaczymy Piotra Michalskiego, który tą rolą świętuje jubileusz 30-lecia swojej pracy artystycznej.

Spektakle gramy: 11, 12, 13 i 14 listopada o godzinie 19:00. Bilety do nabycia w kasie teatru lub online.

„Dziady” w Teatrze Miejskim w Gdyni:
Ponadczasowa opowieść o szalonej miłości i niespełnieniu. O bohaterach, którzy zmagają się ze swoją tożsamością narodową. O nienawiści i zemście, które, niestety, są przekleństwem jednostek i narodów. Wykorzystując wszystkie części dramatu: część II, IV, III łącznie z fragmentami Ustępu oraz część I Widowisko staramy się znaleźć odpowiedź, na przyprawiające o dreszcz pytanie, które Mickiewicz zadawał w swoich tekstach: „A wiesz ty, co to będzie z Polską za lat dwieście?” – czyli dzisiaj…

Obraz społeczeństwa polskiego w „Salonie warszawskim” i we współczesności – warsztaty do spektaklu:

Uzupełnieniem i poszerzeniem naszej oferty repertuarowej będą listopadowe warsztaty do spektakli prowadzone przez pedagog teatru Annę Zalewską-Uberman, kierowane do młodzieży szkół średnich, która obejrzy nasz spektakl. Warsztaty są wliczone w cenę bilet na spektakl. Zapraszamy nauczycieli do kontaktu w celu ustalenia terminu zajęć dla grup: edukacja@teatrgombrowicza.art.pl

Opis warsztatu: Podczas zajęć uczniowie skupią się na analizie jednej ze scen III części „Dziadów” Adama Mickiewicza zatytułowanej „Salon warszawski”. Scharakteryzują relacje pomiędzy opisanymi tam grupami oraz ich stosunek do ojczyzny i spróbują odpowiedzieć z własnej perspektywy na pytanie jak wygląda obraz Polski w XXI wieku. Zajęcia rozwijają umiejętności analizy i interpretacji tekstu literackiego i dotyczą problemu oddziaływania grup społecznych na dzieje narodu.

Informacje organizacyjne:

1. Obowiązują zapisy. Liczba miejsc ograniczona.
2. Warsztaty kierujemy do widzów, którzy widzieli lub zamierzają obejrzeć „Dziady”.
4. Zajęcia dedykujemy młodzieży szkół średnich.
5. Udział w zajęciach jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na fotografowanie i udostępnianie wizerunku w celach promocji teatru.
6. Uczestnicy zajmują co drugie miejsce na widowni lub zachowują odstęp 1,5 metra.
7. Uczestnicy są zobowiązani do zakrywania nosa i ust oraz dezynfekcji rąk.
8. Uczestnicy warsztatu nie mogą spożywać napojów i posiłków.
9. Przed rozpoczęciem Wydarzenia uczestnicy zobowiązani są do przekazania Organizatorowi prawidłowego wypełnionego Oświadczenia o stanie zdrowia uczestnika (w przypadku zgłoszeń indywidualnych oraz dorosłych opiekunów/uczestników) oraz imiennej listy uczestników (w przypadku grupy zorganizowanej).

Najnowsze aktualności

 

Kabaret Starszych Panów na Scenie Letniej w Orłowie

Chociaż przez cały premierowy dzień było deszczowo, to niebiosa ulitowały się nad artystami inaugurującymi 28. sezon Sceny Letniej w Orłowie, organizowanej przez Teatr Miejski w Gdyni. „Przybora. Kabaret metapsychiczny” rozpoczął się zgodnie planem, pomimo siąpiącego początkowo deszczu. Na szczęście ciężkie chmury znad Orłowa zostały przegonione przez wiatr, a publiczność bez przeszkód mogła zaliczyć sentymentalny powrót do inteligentnego humoru tekstów Jeremiego Przybory i piosenek Jerzego Wasowskiego.

 

Półmetek XI edycji konkursu im. Andrzeja Żurowskiego

Wyłoniono półfinalistów w konkursie na recenzje teatralne dla młodych krytyczek i krytyków. W XI edycji konkursu im. Andrzeja Żurowskiego kapituła analizowała 72 recenzje, które przysłane zostały przez 24 osoby. Wszystkie nadesłane prace spełniały kryteria wyznaczone w Regulaminie Konkursu.