„Lizystrata, czyli strajk kobiet” – warsztaty scenograficzno-kostiumograficzne dla młodzieży i dorosłych

Zapraszany na wyjątkowe warsztaty scenograficzno-kostiumograficzne związane z premierą sztuki „Lizystrata, czyli strajk kobiet”. Zajęcia odbędą się 3 lutego 2024 r. w godz. 10.00-12.00 na Małej Scenie naszego Teatru, a poprowadzą je: Anna Oramus i Magdalena Mucha, pracujące przy realizacji spektaklu. Opowiedzą o specyfice pracy scenografa i kostiumografa, pokażą związki między poszczególnymi elementami dzieła teatralnego, a także zainspirują do własnych poszukiwań twórczych.

 

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: edukacja@teatrgombrowicza.art.pl do 30 stycznia.

Ilość miejsc ograniczona!

Zgłoszenie powinno zawierać: imię i nazwisko, wiek, telefon kontaktowy. Przed zgłoszeniem prosimy o zapoznanie się z informacjami organizacyjnymi.

 

Informacje organizacyjne:
– Na warsztaty zapraszamy młodzież i dorosłych
Koszt: 10 zł/osobę. Płatności należy dokonać w kasie lub przelewem, po przyjęciu zgłoszenia przez organizatorów, najpóźniej do dnia 30 stycznia 2024 r.

Dane do przelewu:

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni

PKO BP SA 09 1440 1084 0000 0000 0626 5375

Bema 26

81-381 Gdynia

W tytule przelewu proszę wpisać: WARSZTATY LIZYSTRATA, IMIĘ I NAZWISKO

Materiały do szkicowania będą zapewnione, można również pracować na własnym laptopie lub tablecie

Najnowsze aktualności

 

Kabaret Starszych Panów na Scenie Letniej w Orłowie

Chociaż przez cały premierowy dzień było deszczowo, to niebiosa ulitowały się nad artystami inaugurującymi 28. sezon Sceny Letniej w Orłowie, organizowanej przez Teatr Miejski w Gdyni. „Przybora. Kabaret metapsychiczny” rozpoczął się zgodnie planem, pomimo siąpiącego początkowo deszczu. Na szczęście ciężkie chmury znad Orłowa zostały przegonione przez wiatr, a publiczność bez przeszkód mogła zaliczyć sentymentalny powrót do inteligentnego humoru tekstów Jeremiego Przybory i piosenek Jerzego Wasowskiego.

 

Półmetek XI edycji konkursu im. Andrzeja Żurowskiego

Wyłoniono półfinalistów w konkursie na recenzje teatralne dla młodych krytyczek i krytyków. W XI edycji konkursu im. Andrzeja Żurowskiego kapituła analizowała 72 recenzje, które przysłane zostały przez 24 osoby. Wszystkie nadesłane prace spełniały kryteria wyznaczone w Regulaminie Konkursu.