Edukacja

Celem edukacji jest zamienić lustra w okna. – Sydney J. Harris

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni przygotował ofertę edukacyjną, dzięki której kulisy teatru przestaną być tajemnicą, plakat teatralny przypomni swoją historię, a skomplikowane motywy literackie i symbole staną się czytelne oraz utrwalone w oryginalnej i praktycznej formie. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszymi propozycjami spacerów teatralnych, zajęć tematycznych oraz warsztatów do spektakli w bieżącym sezonie. Z przyjemnością informujemy, że uatrakcyjniliśmy naszą ofertę możliwością wzięcia udziału w warsztatach teatralnych w ramach ceny biletu na spektakl. Czekamy na Państwa! Do zobaczenia w teatrze.

Aktualne projekty

 

Spacery teatralne w 2024 roku

Drodzy Nauczyciele, Uczniowie i wszyscy Miłośnicy Teatru! Zapraszamy do zapisów na spacery teatralne w 2024 roku

Edukacja aktualności

Materiały edukacyjne

Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanymi przez zespół Teatru Miejskiego dwoma cyklami filmowymi: „Kulisy Teatru” oraz „Rodzinne czytanki. Domowe rekwizytorium”. Nasze filmy mogą stać się inspiracją dla nauczycieli do poprowadzenia ciekawej lekcji szkolnej i zabawy w teatr z uczniami.

Do obejrzenia filmów zapraszamy również rodziny i wszystkich miłośników teatru.

Kulisy teatru

Cykl pięciu filmów, które umożliwią Wam wirtualne przechadzki po zakamarkach teatru, na co dzień niedostępnych dla widzów: garderobie, charakteryzatorni, rekwizytorni, scenie i pracowni krawieckiej. Przewodnikami po kulisach są aktorzy i zespół techniczny teatru.