Edukacja

Celem edukacji jest zamienić lustra w okna. – Sydney J. Harris

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni przygotował ofertę edukacyjną, dzięki której kulisy teatru przestaną być tajemnicą, plakat teatralny przypomni swoją historię, a skomplikowane motywy literackie i symbole staną się czytelne oraz utrwalone w oryginalnej i praktycznej formie. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszymi propozycjami spacerów teatralnych, zajęć tematycznych oraz warsztatów do spektakli w bieżącym sezonie. Z przyjemnością informujemy, że uatrakcyjniliśmy naszą ofertę możliwością wzięcia udziału w warsztatach teatralnych w ramach ceny biletu na spektakl. Czekamy na Państwa! Do zobaczenia w teatrze.

Aktualne projekty

 

WARSZTATY DO SPEKTAKLI

Warsztaty dla klas szkolnych zaprojektowane wokół spektakli repertuarowych pozwalające uczestnikom zagłębić się w wybrane zagadnienie sztuki teatralnej. Polecamy zwłaszcza warsztaty o scenografii i plakacie teatralnym.

 

SPACERY TEATRALNE

W każdy poniedziałek, od godziny 9:00, zapraszamy dzieci od 6 roku życia, młodzież szkolną, studentów i seniorów na zwiedzanie Naszego Teatru.

Edukacja aktualności

 

Warsztaty z III LO w Gdyni

Wczoraj, w Naszym Teatrze, odbyły się warsztaty do spektaklu „Mistrz i Małgorzata”, których tematem była scenografia i przestrzeń symboliczna sceny.

 

Palec Gombrowicza

czyli „Dotknięci Teatrem”. Oferta edukacyjna Teatru w terminie: X-XII 2022

Materiały edukacyjne

Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanymi przez zespół Teatru Miejskiego dwoma cyklami filmowymi: „Kulisy Teatru” oraz „Rodzinne czytanki. Domowe rekwizytorium”. Nasze filmy mogą stać się inspiracją dla nauczycieli do poprowadzenia ciekawej lekcji szkolnej i zabawy w teatr z uczniami.

Do obejrzenia filmów zapraszamy również rodziny i wszystkich miłośników teatru.

Kulisy teatru

Cykl pięciu filmów, które umożliwią Wam wirtualne przechadzki po zakamarkach teatru, na co dzień niedostępnych dla widzów: garderobie, charakteryzatorni, rekwizytorni, scenie i pracowni krawieckiej. Przewodnikami po kulisach są aktorzy i zespół techniczny teatru.