Logo Teatru Miejskiego w Gdyni

Bogusław Schaeffer

premiera

SCENARIUSZ DLA TRZECH AKTORÓW

reżyseria: Waldemar Raźniak

Kompozytor i Artysta-plastyk przygotowują pod wodzą Reżysera spektakl. Niestety jest to spektakl awangardowy, na domiar złego - zatytułowany "Fragment", co więcej - autorstwa samego Bogusława Schaeffera - przedsięwzięcie z góry skazane na niepowodzenie!
Dynamiczna, iskrząca humorem, metateatralna opowieść o samym Teatrze i o Ludziach Teatru, o tym jak się nienawidzą i jak nie mogą bez siebie żyć. O beznadziejnej walce zmierzającej ku Niemożliwości, ku stworzeniu Idealnego SPEKTAKLU.
Czterdzieści lat po napisaniu "Scenariusz dla trzech aktorów" zaskakuje świeżością.Bogusław Schaeffer (ur. 1929) skutecznie obronił się przed wszystkimi modami. Jest tak, jakby go nigdy nie było i jakby od zawsze był Każdym: postmodernistą, egzystencjalistą, strukturalistą, freakiem, queerem, Richardem Schechnerem, Hansem-Thiesem Lehmannem, Johnem Cage'm, Sarah Kane, Simone de Beauvoir, Michaelem Jacksonem i Lady Gagą.

występują

PierwszyMariusz Żarnecki
DrugiRafał Kowal
TrzeciFilip Frątczak (gościnnie)

Realizacja, informacje dodatkowe

muzyka: Karol Nepelski
kostiumy: Sabina Czupryńska
konsultacje choreograficzne: Marta Jaremin „Czajna”, Andrzej Zubielewicz
Tekst uzupełniono fragmentami "Drugiej płci" Simone de Beauvoir oraz "Performatyki" Richarda Schechnera oraz Wielkiego Słownika Poprawnej Polszczyzny PWN pod red. Andrzeja Markowskiegotrailer spektaklu

recenzje

Plakat - SCENARIUSZ DLA TRZECH AKTORÓW